Witaj! Pierwszy raz u nas? Zarejestruj się. Masz już konto Zaloguj się
Zegar Świąteczny
#
Infolinia: 602 633 566

Jaką choinkę wybrać?

wybór choinki

Zdaje się że obecnie już nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez żywego drzewka świątecznego.

Wybór żywej choinki świątecznej to niekiedy nie lada wyzwanie. Warto zastanowić nad wyborem odpowiedniego gatunku, przystosowanego do naszych potrzeb.

Świerk pospolity jest najczęściej wybieranym drzewkiem na choinkę przede wszystkim ze względu na cenę i zapach, który roztacza. Jednakże drzewko świerkowe ma tendencję do gubienia igieł, co jest dość uciążliwe w codziennym użytkowaniu Po kilku tygodniach gubi niemalże wszystkie. Dodatkowo świerk posiada dość mocno kłujące igły, przez co nie jest wskazany gdy mamy w domu małe dzieci i zwierzęta.

Z pewnością lepszym wyborem jest jodła kaukaska. Jodłą zalicza się do ekskluzywnych choinek. Jodła kaukaska charakteryzuje się znacznie gęstszymi gałązkami oraz niekłującymi igłami. Jodła kaukaska nie pachnie tak jak świerk.

Innym gatunkiem drzewka stosowanym jako choinka świąteczna jest sosna. Jednakże nie jest to tradycyjny wybór i rzadko kojarzy nam się bezpośrednio ze Świętami Bożego Narodzenia. Sosna również bardzo ładnie pachnie.


W każdej chwili możesz zadzwonić bądź napisać a my wybierzemy dla Ciebie choinkę świąteczną i dostarczymy w dogodnym terminie.

INFOLINIA 22 751 52 60

Projekt & cms: www.zstudio.pl